José Cura és Szamosi Szabolcs koncertsorozatára templomi térben kerül sor
A világhírű argentin tenor, José Cura és a Liszt-díjas orgonaművész, Szamosi Szabolcs közös fellépései a tenorhang és az orgona páratlan találkozását hozzák el Magyarország ikonikus templomi tereibe.
by Szendi Horváth Éva
Az OrgonaPont programsorozat keretében a Filharmónia Magyarország augusztusban különleges koncertsorozattal várja a közönséget.
Az orgona és az emberi hang kapcsolata évszázadok óta az egyházi zene egyik legmeghatározóbb formája. E két műfaj találkozása most kivételes művészek tolmácsolásában válik átélhetővé: José Cura nemzetközi operaszínpadokon elért sikerei mellett karmesterként és rendezőként is jelentős pályát tudhat maga mögött. Míg Szamosi Szabolcs játékát a közönségközeliség, a sokszínű repertoár és az újító szemlélet teszi különlegessé.
Tenor és orgona
A koncertsorozat során a két művész közös zenei dialógusba lép: az orgona nem csupán kísérő hangszerként, hanem egyenrangú partnerként jelenik meg, gazdagítva és kiteljesítve az énekhangot.
Az előadások különlegességét tovább fokozzák a helyszínek – hazánk meghatározó templomai –, ahol a tér akusztikája egyedülálló módon erősíti fel a zenei élményt.
További információ: Filharmónia Magyarország www.filharmonia.hu
A koncertsorozat helyszínei és időpontjai:
- Augusztus 10. – Szombathely, Sarlós Boldogasszony Székesegyház
- Augusztus 11. – Esztergom, Bazilika
- Augusztus 13. – Békéscsaba, Evangélikus nagytemplom
- Augusztus 14. – Debrecen, Nagytemplom
A koncertek az OrgonaPont sorozat kiemelt eseményei, amelyek ritka alkalmat kínálnak arra, hogy a közönség ebben a letisztult, mégis elementáris formában élje át a hang és tér különleges egységét.





