így ünnepli a kávézólánc a Föld napját
Minden reggel emberek milliói indítják a napjukat egy csésze kávéval. A rohanó hétköznapokban ez egy megszokott, szinte automatikus pillanat – mégis sokkal többet jelent ennél. A Starbucks április 22-én, a Föld napján arra hívja fel a figyelmet, hogy minden egyes korty mögött tudatos döntések állnak: olyan választások, amelyek nemcsak az ízélményt, hanem bolygónk jövőjét is formálják.
A kávé ma már nemcsak egy ital, hanem döntés is arról, milyen hatást hagyunk magunk után. A Starbucks áprilisban konkrét lépésekre ösztönzi vendégeit: aki saját, újrahasználható pohárral vagy termossszal érkezik, dupla kedvezményt kap, április 22-én pedig egy Tall Caffé Lattéval jutalmazzák a tudatos választást.
Etikus ellátási (kávé)lánc
A Starbucks több évtizede dolgozik azon, hogy kávéinak túlnyomó része etikus forrásból származzon, így ma már a Starbucks által forgalmazott kávé 99 százaléka tanúsítottan ilyen beszerzésből érkezik. Ez azt jelenti, hogy a kávé mögött álló gazdák olyan körülmények között dolgoznak, amelyek biztosítják számukra a megélhetést, miközben a termesztés a környezetet is kíméli.
E program részeként a vállalat célja, hogy 2030-ig a zöld kávé feldolgozása karbonsemlegessé váljon, miközben a folyamat vízfelhasználását 50 százalékkal csökkentenék. A kávé termesztése közvetlenül függ a természeti adottságoktól, így a környezet védelme egyben a kávé jövőjének védelmét is jelenti. A cél nem csupán a kiváló minőség, hanem egy olyan ellátási lánc fenntartása, amely hosszú távon is működőképes – a termőföldek, a közösségek és a kávé jövője szempontjából egyaránt.
Egy csepp, nagy hatás
A fenntarthatóbb jövő nemcsak globális célok mentén épül, hanem a mindennapi szokásokban is. Egyre több vendég választ csészét, üvegpoharat vagy hozza magával saját újrahasználható poharát. Ezt a döntést a Starbucks is ösztönzi: azok a vendégek, akik saját termoszt vagy repoharat használnak,egész évben italonként 200 forintos kedvezményben részesülnek.
A Munch ételmentő platformmal kialakított, több évre visszanyúló együttműködésnek köszönhetően már több tonna élelmiszer megmentéséhez járult hozzá a kávézólánc, ezzel is aktívan csökkentve az ételpazarlást.
Kávébabban gyökerező célok
A Föld napja alkalmából a Starbucks azokat az apró, mégis jelentős döntéseket ünnepli, amelyek közelebb visznek egy fenntarthatóbb jövőhöz. A MyForest kezdeményezésen keresztül a vállalat továbbra is támogatja több ezer facsemete elültetését, hozzájárulva ezzel a hazai erdők megújulásához és a biodiverzitás erősítéséhez.
„Minden kezdeményezésünkkel arra ösztönözzük vendégeinket, hogy alakítsanak ki új, fenntarthatóbb szokásokat, és ezzel együtt csökkentsük közös környezeti hatásunkat” – árulta el Nyéki Fanni, a Starbucks magyarországi brand managere. „Partnereinkkel együtt folytatjuk a munkát azon, hogy hosszú távon is biztonságos és fenntartható megoldásokat találjunk.”
A Starbucks számára minden csésze kávé egy lehetőség.
Egy pillanat arra, hogy ne csak élvezzük a pillanatot, hanem tegyünk is érte, hogy ez a folyamat a jövőben is megmaradhasson.





