WCS Hirdetés
Web Creator Studi

– Moby jótékony turnéval érkezik Magyarországra

A Coachella történelmi visszatérésével indította idei koncertsorozatát Moby. Az elektronikus zene legendája áprilisban 2013 óta először lépett fel a kaliforniai fesztiválon. Ráadásul ő az egyetlen idei előadó, aki már az első, 1999-es rendezvényen is színpadra állt. Ezzel elstartolt 2026-os turnéja is. Egyik kiemelt európai állomása augusztus 1-jén Budapest lesz, a Budapest Park színpadán lép fel. A visszatérés azonban ezúttal nemcsak zenei esemény: Moby bejelentette, hogy a fesztiválon adott fellépéseiből származó teljes bevételét állatvédő szervezeteknek ajánlja fel.

Coachella

Moby áprilisban kétszer is fellépett a Coachella fesztivál Mojave színpadán,

ahol olyan generációkat meghatározó slágereket adott elő, mint a Go, a Porcelain, a Natural Blues, a Why Does My Heart Feel So Bad? vagy az Extreme Ways. Fellépések különleges pillanata volt, amikor meglepetésvendégként Jacob Lusk, a Gabriels frontembere csatlakozott hozzá. A When It’s Cold I’d Like To Die és a Natural Blues előadásában, új, gospel ihletésű érzelmi mélységet adott a legendás daloknak. A közös produkciót több DJ és producer is a fesztivál egyik legerősebb momentumának nevezte.

Több mint zene: Moby számára az állatvédelem küldetés. Moby a bejelentéskor úgy fogalmazott: „Az életem fő feladata az állatjogi aktivizmus.”

Hozzátette, hogy szeretné a Coachella hatalmas figyelmét és bevételét arra használni,

hogy támogatást és láthatóságot biztosítson az állatvédelem ügyének. A teljes gázsi négy szervezethez kerül: a Physicians Committee for Responsible Medicine, a Mercy For Animals, a The Humane League és a Direct Action Everywhere kap támogatást.

A gesztus egyáltalán nem előzmény nélküli. Moby évtizedek óta elkötelezett állatjogi aktivista. A nyolcvanas évek vége óta vegán, és már 2024-es európai turnéjának teljes profitját is hasonló szervezeteknek ajánlotta fel. Ahogyan korábban fogalmazott: az egyetlen módja annak, hogy újra turnéra induljon, ha a bevételből ő maga nem keres egyetlen centet sem.

Coachella

Történelmi visszatérés és egy generáció meghatározó hangja

A 2026-os Coachella fellépés karrierjében is mérföldkőnek számít:

2013 óta először tért vissza a fesztiválra, ráadásul ő az egyetlen előadó az idei line-upban, aki már az első, 1999-es eseményen is fellépett. Ez a történelmi visszatérés jól mutatja, hogy Moby továbbra is az elektronikus zene egyik legmeghatározóbb alakja.

Már az 1990-es években olyan hangzással jelent meg, amely az ambient, a house, a breakbeat és a vokális elemek különleges ötvözetével új irányt adott a műfajnak. Az 1999-es Play album pedig végleg a mainstreambe emelte az elektronikus zenét. A Porcelain, a Natural Blues vagy a Why Does My Heart Feel So Bad? máig meghatározó darabjai a popkultúrának, filmek, sorozatok és reklámok ikonikus zenéi lettek.

Most Európa következik: a 28 állomásos turné egyik fontos dátuma augusztus 1., amikor Moby Budapesten, a Budapest Park színpadán lép fel.

További részletek az esemény FB oldalán itt.

Szervező/Forrás: CHARM MUSIC Hungary Kft.

A koncert nemcsak nosztalgikus találkozás lesz a kilencvenes és kétezres évek egyik legnagyobb elektronikus zenei alakjával, hanem egy olyan előadóval is, aki ma is képes egyszerre szórakoztatni és valódi ügyek mellé állni.

Facebook

Home

Hirdetések
Ön is hirdethet a Pesti Divatban

 

 

 

FAP Hirdetés
Fine-Art-Photo