Monte-Carló
WCS Hirdetés
Web Creator Studi

Richter Angelina nyerte a cirkuszművészet Oscar-díját,

a Monte-carlói Nemzetközi Cirkuszfesztivál Arany Bohóc-díját

by Szendi Horváth Éva

Richter Angelina 21 lóval bemutatott produkciója világrekordnak számít. Ő az első magyar nő, aki elnyerte a Monte-Carlói Nemzetközi Cirkuszfesztivál Arany Bohóc-díját.

Ebből a rendkívüli alkalomból a Fővárosi Nagycirkusz 2026. január 30-án, pénteken, a 15 órakor kezdődő FESZTIVÁL PLUSZ-GYŐZTESEK GÁLÁJA című előadás elején Fekete Péter, Jászai Mari-díjas, érdemes művész, a Fővárosi Nagycirkusz főigazgatója köszönti Richter Angelinát. A művésznő „Magyar Posta” című produkcióval aratott világra szóló sikert!

Monte-Carló
Fekete Péter, Richter Angelina

Az Arany Bohóc-díjat nyert artistaművész a Fővárosi Nagycirkusz porondján, 2025. tavaszán a „Cirkuszherceg” című előadásban készült fel erre az egészen hihetetlen produkcióra. Augusztusban, mint az év kiemelkedő artistaművésze megkapta a Nemzeti Cirkuszművészeti Központ által alapított Karádi Béla Arany Emléklánc-díjat. A Fővárosi Nagycirkusz értesült arról, hogy meghívást kapott a világ legrangosabb cirkuszi versenyére, ezért minden támogatást megadtak neki. Ő pedig olyan sikert ért el, amely a legnagyobb cirkuszművészek közül is csak nagyon keveseknek sikerül!

Monte-Carló
Richter Angelina 21 lóval bemutatott produkciója Forrás: Urbán Ádám/Fővárosi Nagycirkusz

A január 30-diki előadás szünetében hazánk cirkuszművészeti fellegvárában, a Fővárosi Nagycirkuszban, a „Csillagok falán” helyezik el azt a táblát, amely Richter Angelina Monte-carlói Nemzetközi Cirkuszfesztiválon aratott győzelmét örökíti meg.

A húsz éves magyar artistanő pályafutása első monte-carlói szereplésén

egyedülálló módon 21 lovat irányított egyszerre, miközben két ló hátán állt – ilyen számot női előadótól korábban a Fővárosi Nagycirkusz közönsége láthatott. A 16. Budapest Nemzetközi Cirkuszfesztivált követően nyerte el Richter Angelina a cirkuszvilág legrangosabb elismerését, a cirkuszművészet „Oscar-díjaként” ismert Arany Bohóc-díjat Monte-Carlóban.

Angelina családja az egyik legsikeresebb magyar artistadinasztia. Nagyapja Richter József az első Monte Carlo Fesztiválon ezüst bohóc díjat kapott, édesapja, Richter Flórán 2008-ban nyerte el a Monte-carlói Nemzetközi Cirkuszfesztivál fődíját, nagybátyja, Richter József 10 évvel később. Az idén, 2026-ban, pedig a fiatal Angelina is beállt az Arany Bohóc-díjasok sorába.

A világ Magyarországra figyel, hazánk rendkívül büszke Richter Angelinára! A Fővárosi Nagycirkusz társulata szívből gratulál az elismeréshez!

Facebook

Home

Hirdetések
Ön is hirdethet a Pesti Divatban

 

 

FAP Hirdetés
Fine-Art-Photo