A Magyar Képzőművészeti Egyetem előtt egy hallgató különleges műalkotása éjjel-nappal megcsodálható
120 kilós jégtömb, Wessel Martin szobrászhallgató négy órás munkája, jégperzselés, minimalista fej, nagy hideg.
by Szendi Horváth Éva
A jégszobor az MKE főbejáratánál megtekinthető, amíg el nem olvad.
Nem mindennapi látvány fogadta az Andrássy út 69. szám alatt sétálókat. Wessel Martin, az MKE hallgatója órákon át a szabad ég alatt erős havazásban és mínusz négy fokban dolgozott. Erőfeszítésének meglett az eredménye: a 120 kilós jégtömbből lassanként levált a „felesleg”, egyre jobban megmutatkozott az alkotó elképzelése.
-Egy minimalista fejet szerettem volna csinálni. Az avantgardban foglalkoztak ezzel sokat, többek között Brâncuşi. Az ősművészethez is köthető ez a formavilág – mondta el a szobrász hallgató, akinek a cudar időben négy óra alatt sikerült kifaragnia az efemer alkotást.
A jégszobrászok általában láncfűrészt használnak,
a fiatal szobrász most inkább saját szaktudására támaszkodva fafaragó eszközökkel érkezett a helyszínre. A szobor csillogását, áttetszőségét a felület megolvasztásával érte el, amihez kézi gázégőt használt.
Az alkotás az egyetem Főépületének lépcsőjén éjjel-nappal megtekinthető (Andrássy út 69.), amíg az időjárás megkegyelmez neki. Az esti órákban még megvilágítást is kap a mű. A faragásról, pontosabban az utolsó simításról kiposztolt videó virális lett, a megtekintések száma hamar túljutott a 150 ezren: https://fb.watch/EARlPDj1AE/
A Magyar Képzőművészeti Egyetem január 28-án tartja a nyílt napját, ekkor várja a Főépületébe (Andrássy út 69-71.) azokat, akik érdeklődnek a képzőművész szakok iránt. Az esemény célja, hogy az egyetem betekintést adjon képzési programjai kínálatába.
Az ilyenkor szokásos felszólalások és tájékoztatók után az MKE-s hallgatók aktív használatban lévő műtermeit is meg lehet majd látogatni és a különböző szakok részletes bemutatóira is sor kerül.
Credit: Fotó: Rozinyák Dániel, Forrás: MKE







