A Krulik-életmű következő kiadványa online és fizikai formájában is elérhető
A Makám alapítója, Krulik Zoltán, Príma- és Magyar Örökség Díjas zeneszerző, gitáros, dalszerző, énekesként is bemutatkozik.
by Szendi Horváth Éva
Társai a jazz és a világzene terepeit bejáró két kiváló muzsikus: Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros.
A trió 2024 tavaszán alakult, azóta számos helyre hívták őket itthon és a határon túlra is. A saját dalok mellett Jász Attila és Zalán Tibor verseire komponált dalokat hallhatók a
Világítótorony
című lemezen, amelynek felvétele a Pannónia Stúdióban készült.
December 13-án lemezbemutató koncertet tartanak a Fonóban, majd 2026-ra meghívást kaptak a Magyar Zene Házába is.
A lemez (CD) kapható a Fonó webshopjában és a terjesztőknél, online pedig elérhető december 11-től a szolgáltatóknál.
Krulik Zoltán – ének, gitár
Kézdy Luca – hegedű
Bata István – basszusgitár, ének
Versek:
- Zalán Tibor – Zenit
- 6. 7. Jász Attila – Őszi kék, Fáradt angyal, Aranykori töredék
- József Attila – Tiszta szívvel
- Zenit 2.55
- Világítótorony 4.12
- Anyácskám 3.05
- Café Babel 4.11
- Őszi kék 1.52
- Fáradt angyal 2.06
- Aranykori töredék 2.54
- Forog az ég 4.32
- Titanic 4.16
- Sárga villamos 3.25
- Minden elmúlik 3.27
- Cseh Tamásé 3.17
- Nézem a videót 5.21
- Soha már
Makám: Világítótorony
Fonó, 2025
5 998048 556724
FA 567-2
A lemez a Z Paraván Kiadó és a Fonó Records közös kiadványa. A hangfelvétel 2025-ben készült a Pannónia Stúdióban, hangmérnök: Mohai György. Utómunka: Kopcsik Márton, Fotó: Krulik Marcell, Producer: Horváth László, Nyomdai előkészítés: Kiss Dóra, Szilasi Marianne
Külön köszönet Lukács Józsefnek és Marton Lászlónak!





