A ViGaD amennyire fiatal formáció, annyira hamar beírta magát a hazai koncert- és táncházi közegbe
A budapesti–szentendrei bázisú balkáni-délszláv zenét játszó csapat elnevezése az alapító tagok — Vince, Gáspár és Dániel — keresztneveinek kezdőbetűiből formált mozaikszó.
by Szendi Horváth Éva
Játékukban természetes eleganciával fonódnak össze a szerb, horvát és makedón dallamvilág rétegei. Hangzásukat a tambura és a harmonika mellett hegedű, brácsa, bőgő és derbuka is gazdagítja, amely egyszerre eleven és fegyelmezett.
Első lemezük, a Tri, i ezt a sokszínű örökséget nemcsak megidézi, hanem újra is gondolja. A feszes táncritmusok hullámzását intim zenei részletek egészítik ki, miközben a zenekar minden hangját közös lélegzetvételként élünk meg.
Az idén szeptemberben indult szerb–magyar kulturális évad részeként a Fonó délszláv táncházi sorozatában december 19-én a
VIGAD muzsikál.
Legújabb lemezük apropóján a táncház mellett egy mini koncertet is játszanak majd!
A lemez (CD) kapható a Fonó webshopjában és a terjesztőknél, és elérhető online terjesztésben is az ismert felületeken.
Eredics Vince – harmonika
Zetelaki Gáspár – tambura, derbuka
Zetelaki Dániel – tambura
Csőke Dávid – tambura, hegedű, saxofon, klarinét
Popovics Dejan – tamburabőgő
- Goa Čoček 5.33
- Raj 3.03
- Kod Czigana 3.45
- Ej Čija Frula 2.45
- Rode Moj 3.56
- Tri,i (kolo) 3.02
- Cele Noći 3.23
- 78 Oro 4.53 Megjelent!
Vigad: Tri, i
- Zajdi Zajdi 3.36
Linkek:
https://www.deezer.com/hu/album/864621972
https://music.apple.com/hu/album/tri-i/1856253082
https://music.youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_lHXO5OZJVN-aAuV3Si3sYJ8hgEFG5XDRc
https://open.spotify.com/album/1kJoXzljxMn7qK4iv6WfiK?si=j4POMD5SQxW-qDdzppp8kg
Fonó, 2025
5 998048 556229
FA 562-2
A felvétel a Pannónia Stúdióban készült 2025-ben. Felvételvezető: Mohai György, Hang utómunka és mastering: Mohai György, Zenei rendező: Eredics Benjamin, Producer: Horváth László, Nyomdai előkészítés: Kiss Dóra, Szilasi Marianne





