WCS Hirdetés
Web Creator Studi

A Liszt Ferenc Kamarazenekar visszatért nagy sikerű erdélyi turnéjáról

 A koncert körút november 12. és 16. között Aradon, Kolozsváron, Marosvásárhelyen és Székelyudvarhelyen zajlott le.

by Szendi Horváth Éva

Az öt nap alatt a zenekar négy különleges helyszínen adott hangversenyt, ahol a magyar és a román zenei kultúra kiemelkedő művei szólaltak meg. A turné műsorán Liszt Ferenc, Bartók Béla, Farkas Ferenc, valamint a román zeneszerző-óriás George Enescu művei kaptak helyet. A program Kolozsváron kiegészült Peteris Vasks brácsaversenyével, amelyet Razvan Popovici kiváló román brácsaművész szólójával hallhatott a közönség.

határtalan

A sorozat – immár második alkalommal – a Határtalan Kultúra

program keretében, az EXIMBANK támogatásával jöhetett létre.

Körmendy-Ékes Judit, a Liszt Ferenc Kamarazenekar kuratóriumi elnöke elmondta: Ez a turné az EXIMBANK támogatása nélkül nem valósulhatott volna meg – immár második alkalommal. A kultúra mindig meghálálja, ha lehetősége van virágozni. Amikor mecénások és ilyen elkötelezett támogatók kapcsolódnak be a zenekar működésébe, az mindig ad egy plusz löketet. Ezért nagyon hálásak vagyunk.

Kiemelkedően lelkes fogadtatás

– telt házak és állótaps minden állomáson

Az első koncert Aradon volt. Itt a minorita templom történelmi atmoszférája különleges keretet adott a magyar és román művekből összeállított programnak. Már az első koncert után hatalmas ováció jelezte: a zene valóban összeköti a közösségeket.

határtalan

Másnap a kolozsvári Kétágú református templomban – a SoNoRo Fesztivál keretében – a zenekar az Enescu-oktettet szólaltatta meg, amely erőteljes érzelmi hullámzásaival óriási sikert aratott. A zenészeket álló tapssal köszöntötte a közönség.

A turné harmadik állomására Marosvásárhelyen került sor, ahol a Kultúrpalota szecessziós pompája a zenekar tagjai szerint „a budapesti Zeneakadémia lánytestvéreként” hatott.

A műsor végén a hallgatóság hosszú percekig tartó, duplaráadást kikövetelő taps-viharral búcsúzott az együttestől.

A záró-koncerten,

Székelyudvarhelyen az erdélyi város zenerajongói a Városháza impozáns dísztermét zsúfolásig megtöltötték. A koncert utáni örömteli, meghatott arcok egyértelműen jelezték: a zene ünnepe valódi közösségi élménnyé vált.

Tfirst Péter koncertmester hozzátette: Ez a turné különösen izgalmas volt számunkra, hiszen a napról napra egymás után ismétlődő művek lehetőséget adtak az egyre kifinomultabb megformálásra, helyszínről helyszínre tovább csiszolódhatott az előadásmód, és jól alkalmazkodtunk a különböző terekben

tapasztalt akusztikai körülményekhez is. A határon túli közönségnél érezni lehetett a várakozást és azt a nyitottságot, amellyel a koncertjeinket fogadják. Rendkívül jó visszajelzéseket kaptunk.

A négy helyszín koncertjein összesen több mint 1400 hallgató vett részt.

Az ismert és népszerű zenekarral decemberben a hazai közönség több budapesti hangverseny helyszínen, valamint vidéken Keszthelyen és Szolnokon találkozhat. Az együttes a negyedik adventi hétvégén Zágrábban, a híres Lisinsky-teremben lép fel.

Facebook

Home

Hirdetések
Ön is hirdethet a Pesti Divatban

 

 

FAP Hirdetés
Fine-Art-Photo