Közösségi
WCS Hirdetés
Web Creator Studi

Három hétre a Kelenvölgyi Közösségi Ház adott otthont az Ihlet pillanata

című pályázatra érkezett alkotások bemutatására

by Szendi Horváth Éva

A kiállítás iránt élénk érdeklődés mutatkozott és a megnyitóra érkezett sok vendég megtöltötte a nagytermet.

Az eredményhirdetéssel egybekötött vernisszázson a művészek izgatottan várták a zsűri döntését.

A 38 pályamű készítői a témát változatos technikákban, méretekben, különböző stílusban ragadták meg. A beküldött alkotásokból a szervezők egy igen gazdag, színes, lüktető kiállítást tudtak  megvalósítani.  A tárlat létrehozása igazi közösségépítő lehetőséget is nyújtott.  Épp’ ezért a megnyitón a segítséget nyújtó alkotóknak: Nagy Gábornak, Fényes Valériának, Szlifka Zsuzsának és a fellépő Hegyi Norbertnek is köszönetet mondtak.

A Kelenvölgyi Közösségi Ház

vezetője, Ponczók István szakmai referens és Hegedűs Gergő technikus is nagyban hozzájárult az est sikeréhez.

A megnyitóra 14 festőművész személyesen is részt vett.

Az egészségügyi problémák az eseményen való részvételtől több kiállító alkotót távol tartottak.  Sőt, magát a zsűri elnökét Dr. Kesztyűs Ferencet, a számos nemzetközi díjjal kitüntetett festőművészt is. Ő 66 éve alapította meg Nemzetközi Képzőművészeti Magániskola és Műhely intézményét és egyben Művészek és Művészetbarátok Országos Egyesület Fővédnöke.

A tárlatmegnyitón a Mester szavait Keschitz Júlia festőművész, a zsűri tagja tolmácsolta.

A Művészek és Művészetbarátok Országos Egyesület /MMOE/elnöke, Katona András a jelenlévőkkel lélekemelő gondolatokat osztott meg, ezáltal is emelte az ünnepélyes pillanatok fényét.

Közösségi

Hegyi Norbert kellemes orgánumával előadott Cseh Tamás dalokkal valósággal elbűvölte a közönséget.

A pályázat nyertesei örömmel vették át az elismerő okleveleiket és hozzá tartozó tárgyjutalmakat.

Névszerinti három fő:

Kelenvölgyi

  1. Nátorné Guller Ágota Csendélet pipacsokkal című alkotása elismerő oklevélben részesült

Közösségi

2.Nagy Gábor Csodák bűvöletében című alkotása elismerő oklevelet kapott

Közösségi

  1. Révfalvi Péter A zene öröme című alkotása szintén elismerő oklevelet vehetett át

A győzteseknek az oklevelek mellé Dr. Kesztyűs Ferenc Mi is lehet szebb annál című CD-t is felajánlotta. A dalt Komáromi Pisti kimondottan neki írta egy, a fiával, Kesztyűs Tiborral közös kiállítása alkalmából.

Az MMOE az alkotóknak tárgyjutalmat adott át, melyet a munkájuk során fel tudnak használni.

Okleveles különdíjat kapott:

  1. Péter Beatrix A lélek Hangjai című képe
  2. Gombàr -Pleszkó Anikó Az ébredő szépség című képe
  3. Pálfi Bernadett A barátnők tánca című képe

Dr. Kesztyűs Ferenc a kiállítást szervező „kollégái” részére különdíjként a saját alkotásait ajánlotta fel.

Katona András a Kedvenc virágaim vázában című alkotását kapta, Kesztyűs Tibor pedig a Mi is lehet szebb annál című Komáromi Pisti CD-t adta.

Hegyi Norbert a Mester Vigyázz a Föld szépséges állatvilágára című szilikon festményével gazdagodott, a fiától szintén Komáromi Pisti CD-jét kapta.

Dávid Anna mestere Kedvenceim, mályva virágcsendélet című képét vehette át.

A finom süteményekről Ihos Mária és Metzner Katalin gondoskodott.

Forrás: Dávid Anna

Facebook

Home

Hirdetések
Ön is hirdethet a Pesti Divatban

 

FAP Hirdetés
Fine-Art-Photo