Három hétre a Kelenvölgyi Közösségi Ház adott otthont az Ihlet pillanata
című pályázatra érkezett alkotások bemutatására
by Szendi Horváth Éva
A kiállítás iránt élénk érdeklődés mutatkozott és a megnyitóra érkezett sok vendég megtöltötte a nagytermet.
Az eredményhirdetéssel egybekötött vernisszázson a művészek izgatottan várták a zsűri döntését.
A 38 pályamű készítői a témát változatos technikákban, méretekben, különböző stílusban ragadták meg. A beküldött alkotásokból a szervezők egy igen gazdag, színes, lüktető kiállítást tudtak megvalósítani. A tárlat létrehozása igazi közösségépítő lehetőséget is nyújtott. Épp’ ezért a megnyitón a segítséget nyújtó alkotóknak: Nagy Gábornak, Fényes Valériának, Szlifka Zsuzsának és a fellépő Hegyi Norbertnek is köszönetet mondtak.
A Kelenvölgyi Közösségi Ház
vezetője, Ponczók István szakmai referens és Hegedűs Gergő technikus is nagyban hozzájárult az est sikeréhez.
A megnyitóra 14 festőművész személyesen is részt vett.
Az egészségügyi problémák az eseményen való részvételtől több kiállító alkotót távol tartottak. Sőt, magát a zsűri elnökét Dr. Kesztyűs Ferencet, a számos nemzetközi díjjal kitüntetett festőművészt is. Ő 66 éve alapította meg Nemzetközi Képzőművészeti Magániskola és Műhely intézményét és egyben Művészek és Művészetbarátok Országos Egyesület Fővédnöke.
A tárlatmegnyitón a Mester szavait Keschitz Júlia festőművész, a zsűri tagja tolmácsolta.
A Művészek és Művészetbarátok Országos Egyesület /MMOE/elnöke, Katona András a jelenlévőkkel lélekemelő gondolatokat osztott meg, ezáltal is emelte az ünnepélyes pillanatok fényét.
Hegyi Norbert kellemes orgánumával előadott Cseh Tamás dalokkal valósággal elbűvölte a közönséget.
A pályázat nyertesei örömmel vették át az elismerő okleveleiket és hozzá tartozó tárgyjutalmakat.
Névszerinti három fő:
- Nátorné Guller Ágota Csendélet pipacsokkal című alkotása elismerő oklevélben részesült
2.Nagy Gábor Csodák bűvöletében című alkotása elismerő oklevelet kapott
- Révfalvi Péter A zene öröme című alkotása szintén elismerő oklevelet vehetett át
A győzteseknek az oklevelek mellé Dr. Kesztyűs Ferenc Mi is lehet szebb annál című CD-t is felajánlotta. A dalt Komáromi Pisti kimondottan neki írta egy, a fiával, Kesztyűs Tiborral közös kiállítása alkalmából.
Az MMOE az alkotóknak tárgyjutalmat adott át, melyet a munkájuk során fel tudnak használni.
Okleveles különdíjat kapott:
- Péter Beatrix A lélek Hangjai című képe
- Gombàr -Pleszkó Anikó Az ébredő szépség című képe
- Pálfi Bernadett A barátnők tánca című képe
Dr. Kesztyűs Ferenc a kiállítást szervező „kollégái” részére különdíjként a saját alkotásait ajánlotta fel.
Katona András a Kedvenc virágaim vázában című alkotását kapta, Kesztyűs Tibor pedig a Mi is lehet szebb annál című Komáromi Pisti CD-t adta.
Hegyi Norbert a Mester Vigyázz a Föld szépséges állatvilágára című szilikon festményével gazdagodott, a fiától szintén Komáromi Pisti CD-jét kapta.
Dávid Anna mestere Kedvenceim, mályva virágcsendélet című képét vehette át.
A finom süteményekről Ihos Mária és Metzner Katalin gondoskodott.
Forrás: Dávid Anna








